Nóż Cold Steel Perfect Balance Thrower

Nóż Cold Steel Perfect Balance to profesjonalny nóż do rzucania mogący z powodzeniem pełnić również rolę narzędzia terenowo – survivalowego.

Konstrukcja noża jest prosta i niezawodna. Perfect Balance został wykonany w technologii full tang co oznacza, że głownia i rękojeść zostały wycięte z jednego kawałka stali. Takie rozwiązanie jest bardzo ważne w przypadku noży do rzucania ponieważ zwiększa wytrzymałość i niezniszczalność. Materiał z jakiego został wykonany nóż to stal węglowa 1055. Jej parametry są optymalne, dlatego firma Cold Steel zdecydowała się na wykorzystanie jej do większości tego typu produktów. Stal ta posiada bardzo dużą odporność na uderzenia dzięki czemu nóż bardzo trudno złamać lub zniszczyć. Aby zabezpieczyć nóż przez korozją został on pokryty czarną powłoką, którą bardzo trudno zedrzeć podczas rzucania bądź normalnego użytkowania.
Aby zapewnić kompromis pomiędzy parametrami tnącymi, wytrzymałością oraz dobrymi właściwościami penetrującymi nóż posiada niski płaski szlif oraz długie fałszywe ostrze. Dzięki takiemu połączeniu czubek jest wytrzymały przy zachowaniu dobrej przebijalności. Szlif częściowy wpływa na komfort pracy podczas normalnego użytkowania tego noża w terenie. Aby poprawić wygodę pracy do tanga za pomocą śrub zostały przykręcone polimerowe okładki, które w każdej chwili możemy odkręcić zwykłym, płaskim wkrętakiem. Końcówka rękojeści posiada wystający tang, który w sytuacji awaryjnej z powodzeniem może służyć jako mini łom czy awaryjny otwieracz do kapsli.
Perfect Balance Thrower podobnie jak wszystkie noże do rzucania firmy Cold Steel to świetnie wyważony nóż, dlatego już po krótkim treningu, można nim celnie rzucać, zapewniając sporo emocji i zabawy w gronie znajomych bądź rodziny.

Nóż Perfect Balance Thrower to świetna alternatywa dla tanich chińskich noży, które ze względu na niską jakość wykonania szybko się łamią. Produkt firmy Cold Steel jest niezawodny i gwarantuje długie użytkowanie. Wybierz najwyższą jakość i przemyślany projekt – wybierz noże do rzucania firmy Cold Steel.

(Visited 18 times, 1 visits today)

Polecane filmy