Nóż Cold Steel SURVIVAL EDGE

Survival Edge Orange to nowa propozycja firmy Cold Steel na rok 2012. Pierwszy nóż survivalowy Cold Steel ze zintegrowanym w pochwie krzesiwem. Legendarna solidność i niezniszczalność połączona z typowo survivalowym zacięciem.

Od lat firma Cold Steel przygotowywała się do stworzenia noża typowo survivalowego z komorą na podpałkę w rękojeści. Większość tego typu noży dostępnych dotychczas w sprzedaży okazywała się zbyt mało wytrzymała, aby stanowić prawdziwie przydatne i trwałe narzędzie.

Wiele lat doświadczeń z super-wytrzymałymi tworzywami sztucznymi i metodami wtryskiwania pod ciśnieniem, dało firmie Cold Steel przewagę nad produktami konkurencji.

Survival Egde jest niesamowicie lekkim nożem ale też bardzo wytrzymałym. Głownia typu clip-point z niemieckiej stali Krupp 4116 jest wystarczająco mocna i wszechstronna aby poradzić sobie z każdą sytuacją survivalową.
Rękojeść wykonana jest z najlepszego polipropylenu dostępnego na rynku surowców. Obustronny jelec chroni rękę przed ześlizgnięciem sie na ostrze. Jelec posiada otwory, które można wykorzystać do nawleczenia linki w celu przytroczenia noża do kija aby stworzyć improwizowaną włócznię.Warto podkreślić, że rękojeść w jaskrawym kolorze to doskonałe rozwiązanie, które w warunkach terenowych pomaga nam zlokalizować nóż, a w razie zgubienia – zwiększa szanse na jego odnalezienie.

Powierzchnia rękojeści jest odpowiednio teksturowana i wyposażona w 5 gumowych pierścieni, które poprawiają przyczepność gdy dłonie są mokre.

We wnętrzu rekojeści można ukryć podpałkę. Schowek jest całkowicie wodoszczelny, więc podpałka napewno nie zamoknie.
Pochwa Secur-Ex pasuje praktycznie do wszystkich pasków, można ją także nosić na szyi, po uprzednim przewleczeniu linki. Pochwa jest lekka i trwała. Dodatkowo w pochwie jest krzesiwo, którym bez problemu rozpalimy ognisko. Wystarczy potrzeć grzbietem głowni o pręt krzesiwa, aby wykrzesać gorące iskry.

(Visited 8 times, 1 visits today)

Polecane filmy