Nóż Cold Steel True Flight Thrower/Sheat

Nóż Cold Steel True Flight Thrower to uniwersalne narzędzie tnące pełniące jednocześnie rolę noża do rzucania oraz wytrzymałego noża survivalowego.

Firma Cold Steel od wielu lat produkuje jedne z najmocniejszych i najlepszych noży na świecie. Potwierdzeniem tej tezy jest model Thue Flight Thrower, który jest jedną z najpopularniejszych rzutek dostępnych na rynku. Konstrukcja noża to jeden z najważniejszych wyznaczników odporności. W przypadku noża firmy Cold Steel został on wykonany w technologii full fang – to znaczy, że głownia i rękojeść zostały wycięte z jednego kawałka metalu. Rozwiązanie takie gwarantuje, że nóż bardzo trudno złamać więc będzie nam dzielnie służył przez wiele lat. Materiał z jakiego został wykonany nóż to stal węglowa 1055 – bardzo odporna na różnego rodzaju naprężenia i udary. Profesjonalne podejście do procesu obróbki cieplnej gwarantuje niezawodność i niezniszczalność nawet po kilku tysiącach rzutów. Aby uchronić głownię przed przypadkową korozją została ona pokryta czarną powłoką, która jednocześnie zabezpiecza przed refleksami świetlnymi. Nóż posiada ostry i zarazem mocny czubek, który poprawia parametry penetrujące – bardzo ważne w nożach do rzucania.
Celem poprawy ergonomii i wygody operowania nożem na rękojeść została nawinięta bardzo mocna linka typu paracord. W sytuacji awaryjnej może nam ona posłużyć do budowy schronienia bądź innych czynności.

Nóż Cold Steel Thue Flight Thrower to nie tylko rzutka. Projektant tego noża zadbał również o to, aby był on w pełni użytkowy w warunkach terenowych. Ze względu na dość wysoki, częściowy płaski szlif głownia dobrze tnie i nie klinuje się w materiale ciętym. Grubość 5mm powoduje, że bez obawy możemy batonować i rąbać, nie martwiąc się o wytrzymałość konstrukcji. Odsłonięta tylna część rękojeści daje nam możliwość podważania bądź otwarcia kapslowanej butelki.

W komplecie z nożem otrzymujemy wygodną pochewkę wykonana z materiału Cor-ex. Dzięki niej nie zgubimy noża nawet w najtrudniejszych sytuacjach survivalowych. Pochewka posiada szlufkę, za pomocą której możemy przytroczyć ją do pasa lub plecaka.

(Visited 14 times, 1 visits today)

Polecane filmy