Pejcz Cold Steel SJAMBOK Black

Pejcz Cold Steel Sjambok 42″ to rodzaj bicza (pejcza), który jest wzorowany na afrykańskiej broni wykonanej oryginalnie ze skóry dorosłego hipopotama.

Sjambok zwyczajowo był wykonywany z pasków skóry zwierzęcej, które były w odpowiedni sposób walcowane celem nadania właściwego kształtu. Bicze tego typu były zarówno elastyczne, jak i trwałe. Średnia długość Sjamboka wahała się od 90 do nawet 150 centymetrów w zależności od przeznaczenia. Podstawowym zastosowaniem pejcza było oczywiście poganianie bydła. Innym zastosowaniem jest skuteczna obrona przed dzikimi zwierzętami (węże, dzikie psy). Sjambok posiada również niezbyt chlubne fragmenty swojej historii. W Republice Południowej Afryki są uznawane za synonim apartheidu. W wielu afrykańskich krajach były używane do wymierzania sprawiedliwości poprzez samosądy.

Pejcz Cold Steel Sjambok 42″ to nowoczesna wersja popularnego narzędzia, która została stworzona z wykorzystaniem najnowszych technologii. Część giętka bicza została wykonana metodą wtryskową z wytrzymałego polipropylenu. Jego grubość przy rękojeści wynosi ok. 3 centymetry i zwęża się ku końcowi, by osiągnąć wymiar 12 milimetrów na czubku. Rękojeść została wykonana z tworzywa sztucznego Kray-Ex™. Materiał ten jest sztywny i posiada właściwości antypoślizgowe. Faktura chwytu również została dobrana tak, aby zapewnić jak największy komfort podczas użytkowania. Zakończenie rękojeści stanowi owal wykończony zdobieniami imitującymi nachodzące na siebie skórzane paski. W tym elemencie znajduje się również otwór na linkę zabezpieczającą dłoń.

Pasek wykonany z tworzywa sztucznego, imitujący rzemień, również znajduje się w zestawie z pejczem.

Pejcz Cold Steel Sjambok 42″ posiada długość całkowitą aż 107 centymetrów, co pozwala na skuteczną obronę i trzymanie przeciwnika na dystans. W sytuacji awaryjnej pejcz pomoże również odgonić dzikie zwierzęta. Warto również pamiętać, że narzędzie tego typu może służyć do treningu i rekreacji.

(Visited 24 times, 1 visits today)

Polecane filmy