Wieczna zapałka Bushmen

Wieczna zapałka Bushmen to klasyczne narzędzie survivalowo-turystyczne będące praktycznym połączeniem zapalniczki benzynowej, zapałki oraz krzesiwa.

Wieczna zapałka to wodoodporne narzędzie, które wytworzy ogień bez względu na warunki atmosferyczne, które spotkają nas w terenie. Działa nawet po wyczerpaniu się paliwa, w zapasie mamy bowiem tradycyjne krzesiwo.

Budowa wiecznej zapałki jest niezwykle prosta, jej główną częścią jest stalowa rurka, z mocowanym w jej wnętrzu bawełnianym knotem oraz ostrzem iskrownika. Rurka zabezpieczona uszczelką (co zapobiega parowaniu paliwa) wkręcana jest do zbiorniczka wypełnionego benzyną. Zanurzona w paliwie zapałka jest w każdym momencie gotowa do użycia, wystarczy ją wykręcić i pocierając iskrownikiem o pręcik krzesiwa zainicjować ogień (jak w przypadku odpalenia zwykłej zapałki). Pręcik znajdujący się z boku zbiornika można oczywiście wykorzystywać po skończeniu się paliwa jak tradycyjne krzesiwo. Karabińczyk umożliwia mocowania wiecznej zapałki do kluczy i noszenie w formie breloka.

Uwaga!

Wieczna zapałka Bushmen nie jest napełniona paliwem. Zaleca się stosowanie benzyny do zapalniczek lub benzyny ekstrakcyjnej.

(Visited 13 times, 1 visits today)

Polecane filmy