Rewolwer czarnoprochowy Uberti 1858 New Army

Rewolwer czarnoprochowy Uberti 1858 New Army to obecnie jeden z najpopularniejszych modeli broni czarnoprochowej, dostępnej na polskim rynku. Wersja w kalibrze .44, z lufą o długości 8 cali, wykończenie INOX.

Rewolwer Remington New Army 1858 to konstrukcja czarnoprochowa kalibru .44 z charakterystyczną zwężaną, oktagonalną lufą oraz stalową, zamkniętą ramą.

Zamknięty szkielet zapewnia sztywność konstrukcji. Niezaprzeczalną zaletą rewolweru Remington jest również możliwość wyjęcia pustego bębna i szybkiego zastąpienia go załadowanym. Lufa o długości 140 mm wkręcana jest bezpośrednio w szkielet.

Polerowana powierzchnia inox, posiada podwyższoną odporność na korozję oraz zdecydowanie mniej łapie nagar.

Rewolwer nie posiada mechanizmu samonapinającego, co wymaga ręcznego napięcia kurka obracającego bębenek. Kurek można ustawić w dwóch pozycjach, bezpiecznej – pół napiętej (jeden klik) do ładowania kapiszonów, oraz w pełni napiętej – pozwalającej oddać strzał.

Do dociskania kul służy pobojczyk dźwigniowy (stempel) oparty na konstrukcji znanej z rewolwerów Colta. Opływowy kształt pobojczyka zapobiega zaczepianiu się broni o krawędź kabury, ułatwiając jej dobywania i chowanie.

Rewolwer czarnoprochowy Remington New Army 1858 słynie z niezawodności i wytrzymałości, dzięki czemu jest bardzo ceniony przez miłośników strzelectwa czarnoprochowego.

Broń czarnoprochowa dostępna jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

(Visited 27 times, 1 visits today)

Polecane filmy