Rewolwer czarnoprochowy Uberti 1873 Cattleman

Rewolwer czarnoprochowy Uberti 1873 Cattleman to czarnoprochowa konwersja Colta Singe Action Army, broni, która zrewolucjonizowała Dziki Zachód. Wersja ze stalową ramą, lufą o długości 4,75″, oksydowana na czarno.

Rewolwer czarnoprochowy Cattleman 4,3/4″ kal.44 produkcji Uberti jest tak naprawdę czarnoprochową konwersją wsteczną rewolweru Colt Peacemaker z 1873 roku zasilanego nabojem scalonym .45

W rewolwerze czarnoprochowym Cattleman, w odróżnieniu od klasycznego Colta SAA, ładowanie komór bębna odbywa się odprzodowo, w tym celu konieczne jest wyjęcie bębenka z rewolweru. Do wygodnego ładowania zalecamy specjalny szybkoładowacz, dostępny w oddzielnej ofercie.

Rewolwer nie posiada mechanizmu samonapinania, do obrócenia bębenka konieczne jest ręczne napięcie kurka. Kurek można ustawić w dwóch pozycjach, bezpiecznej – pół napiętej (jeden klik) do ładowania kapiszonów, oraz w pełni napiętej – pozwalającej oddać strzał.

Firmie Uberti udało się w mistrzowski sposób odtworzyć legendarny rewolwer SAA, który blisko 150 lat jest nieodłącznie kojarzony z historią Dzikiego Zachodu.

Broń czarnoprochowa dostępna jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

(Visited 39 times, 1 visits today)

Polecane filmy